Астрономски вести

ТемиОдговориАвторВидено еПоследно мислење
Нема нови мислења   Слики од Чандра од формирање на јато ѕвезди  0Martin322Видете го последното мислење on Саб Јан 22, 2011 9:21 pm
by Martin
Нема нови мислења   Антички галаксии се спојуваат заедно по милијарда години 4Martin374Видете го последното мислење on Саб Апр 24, 2010 8:45 pm
by Martin
Нема нови мислења   Првиот лет на Вирџиновиот Space Ship 2 3Martin276Видете го последното мислење on Сре Мар 24, 2010 3:39 am
by Martin
Нема нови мислења   Два неидентификувани објекти се срушија во Монголија! 3Martin327Видете го последното мислење on Сре Мар 10, 2010 4:34 pm
by Geograf
Нема нови мислења   Фото вест - Прометеј сликан од Касини 0Martin348Видете го последното мислење on Пон Фед 01, 2010 6:00 pm
by Martin
Нема нови мислења   Фотовест: Слика од Тетис 0Martin313Видете го последното мислење on Чет Јан 28, 2010 5:25 pm
by Martin
Нема нови мислења   Топ 10 настани во астрономијата за 2009 1Feanor272Видете го последното мислење on Чет Јан 28, 2010 4:41 pm
by Geograf
Нема нови мислења   Последната деценија најтопла 0Martin299Видете го последното мислење on Вто Јан 26, 2010 12:13 am
by Martin
Нема нови мислења   Интернационалната Вселенска Станица има пристап до Интернет! 0Martin327Видете го последното мислење on Саб Јан 23, 2010 2:45 am
by Martin
Нема нови мислења   Хабл го откри најмалиот објект во Кујепровиот Појас 0Martin239Видете го последното мислење on Чет Јан 21, 2010 3:06 pm
by Martin
Нема нови мислења   Сузаку најде фосилни огнени топки од супернова 0Martin325Видете го последното мислење on Сре Јан 13, 2010 12:51 pm
by Martin
Нема нови мислења   Мистерија за sвездата што бледи! 0Martin325Видете го последното мислење on Нед Јан 10, 2010 2:56 am
by Martin
Нема нови мислења   НАСА ќе удри ракетен бустер на Месечината! 0Feanor341Видете го последното мислење on Чет Јун 18, 2009 3:03 pm
by Feanor
Нема нови мислења   Сарапулскиот НЛО сепак е само руски сателит! 0Martin339Видете го последното мислење on Чет Јун 04, 2009 2:06 pm
by Martin
Нема нови мислења   Сервисната Мисија на Хабл низ слики 0Martin382Видете го последното мислење on Чет Мај 21, 2009 7:19 pm
by Martin
Нема нови мислења   Hubble and STS-125 1Smajli382Видете го последното мислење on Пон Мај 18, 2009 6:55 pm
by Martin
Нема нови мислења   Пајаци-роботи на Месечината 0Feanor375Видете го последното мислење on Пон Мај 18, 2009 3:06 pm
by Feanor
Нема нови мислења   Новите сателити ќе бидат опремени со едра? 1Feanor407Видете го последното мислење on Саб Мај 16, 2009 1:57 pm
by Martin
Нема нови мислења   Спитцер го искажува своето мислење 0Martin374Видете го последното мислење on Саб Мај 09, 2009 12:34 am
by Martin
Нема нови мислења   ГОЦЕ е спремен за лансирање 1Martin473Видете го последното мислење on Вто Апр 14, 2009 12:40 am
by Nikola_S
Нема нови мислења   Спојување на две во едно (Галаксии) ! 0Martin1033Видете го последното мислење on Пон Апр 13, 2009 7:39 pm
by Martin
Нема нови мислења   Касиопеа А оживеана во 3D филм 0Martin440Видете го последното мислење on Чет Мар 12, 2009 12:42 am
by Martin
Нема нови мислења   Вселенско летало паќа кон Марс 0Martin341Видете го последното мислење on Нед Фед 22, 2009 1:34 pm
by Martin
Нема нови мислења   Јака Експлозија на Гама Зрачење забележана на далечина од 12.2 билиони светлосни години од Земјата 5Martin727Видете го последното мислење on Саб Фед 21, 2009 10:39 pm
by Feanor
Нема нови мислења   Кеплер спремен за потрага по живот!!! 6Feanor319Видете го последното мислење on Саб Фед 21, 2009 6:31 pm
by Smajli
Нема нови мислења   пази сателит!!! 2Smajli349Видете го последното мислење on Пет Фед 20, 2009 11:10 pm
by Feanor
Нема нови мислења   сега пази комета 6Smajli472Видете го последното мислење on Сре Фед 18, 2009 7:54 pm
by Martin
Нема нови мислења   Конечно ќе се разоткрие мистеријата за Млечниот пат! 19Martin614Видете го последното мислење on Чет Фед 12, 2009 1:22 am
by Martin
Нема нови мислења   Во нашата галаксија има 38.000 вонземски цивилизации? ! 1Martin311Видете го последното мислење on Пет Фед 06, 2009 3:14 pm
by Nikola_S
Модератори
Никој
Permissions in this forum:
Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот

Членови кои го разгледуваат овој форум: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Регистрирани членови: Никој


  • Нови мислења Нови мислења
  • Нема нови мислења Нема нови мислења
  • Нови мислења [ Популарни теми ] Нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нема нови мислења [ Популарни теми ] Нема нови мислења [ Популарни теми ]
  • Нови мислења [ Заклучена тема ] Нови мислења [ Заклучена тема ]
  • Нема нови мислења[ Заклучена тема ] Нема нови мислења[ Заклучена тема ]
  • Објава Објава
  • Важна тема Важна тема
  • Global announcement Global announcement
Сега е точно Сре Јан 23, 2019 10:25 am