Новите сателити ќе бидат опремени со едра?

  Share
  Feanor
  Feanor

  Број на мислења : 219
  Age : 31
  Местолокација : У дадену Епсилон околину
  Registration date : 2009-02-05

  Новите сателити ќе бидат опремени со едра?

  Пишување  Feanor on Пет Мај 15, 2009 8:53 pm

  Европската Компанија за Вселена и Аеронаутска Одбрана (European Aeronautic Defence and Space Company - EADS) работи на закачување "едра" на сателитите со кои леталата во орбита можат пасивно да се одвлечат назад на земјата кога не се потребни повеќе.

  Повеќе, овде.


  _________________
  If you go to Z'ha'dum, you will die.
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Новите сателити ќе бидат опремени со едра?

  Пишување  Martin on Саб Мај 16, 2009 1:57 pm

  Feanor напиша:Европската Компанија за Вселена и Аеронаутска Одбрана (European Aeronautic Defence and Space Company - EADS) работи на закачување "едра" на сателитите со кои леталата во орбита можат пасивно да се одвлечат назад на земјата кога не се потребни повеќе.

  Повеќе, овде.

  Sail Awayyyyyyyyyyyyyy:D


  _________________
  They look so small from up here Very Happy

   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 10:56 am