Hubble and STS-125

  Share
  Smajli
  Smajli

  Број на мислења : 63
  Age : 28
  Местолокација : дома :)
  Registration date : 2009-02-07

  Hubble and STS-125

  Пишување  Smajli on Саб Мај 16, 2009 6:49 pm

  дискусија за најновата мисија кон Хабл
  до сега се направени 2 прошетки кон хабл, додека го пишувам ова ја гледам во живо и 3тата а ќе има уште 2 Smile
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Hubble and STS-125

  Пишување  Martin on Пон Мај 18, 2009 6:55 pm

  Smajli напиша:дискусија за најновата мисија кон Хабл
  до сега се направени 2 прошетки кон хабл, додека го пишувам ова ја гледам во живо и 3тата а ќе има уште 2 Smile

  И 5 прошетка заврши успешно... ја чекаме 6 тата Smile

  иначе овој беше последна мисија сас шатлови, такој? Гледам сга наса па се враќа на слетување у воду Very Happy


  _________________
  They look so small from up here Very Happy

   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 10:21 am