Пајаци-роботи на Месечината

  Share
  Feanor
  Feanor

  Број на мислења : 219
  Age : 31
  Местолокација : У дадену Епсилон околину
  Registration date : 2009-02-05

  Пајаци-роботи на Месечината

  Пишување  Feanor on Пон Мај 18, 2009 3:06 pm

  Тим Италија, една од организациите која се натпреварува за слетување на робот на месечината до 2012, планира да лансира рој пајаци дизајнирани да се движат брзо и да собираат податоци преку сензори и камери.

  Повеќеовде


  _________________
  If you go to Z'ha'dum, you will die.

   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 10:29 am