Сервисната Мисија на Хабл низ слики

  Share
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Сервисната Мисија на Хабл низ слики

  Пишување  Martin on Чет Мај 21, 2009 7:19 pm

  Сервисната Мисија на Хабл која беше лансирана на 11 Мај 2009, заврши успешно со поправањето на Хабл и продолжување на неговиот живот! Ова е воедно и последната сервисна мисија на Хабл која беше четврта и финална сервисна мисија. Линкот до сликите тука!


  _________________
  They look so small from up here Very Happy

   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 11:14 am