НАСА ќе удри ракетен бустер на Месечината!

  Share
  Feanor
  Feanor

  Број на мислења : 219
  Age : 31
  Местолокација : У дадену Епсилон околину
  Registration date : 2009-02-05

  НАСА ќе удри ракетен бустер на Месечината!

  Пишување  Feanor on Чет Јун 18, 2009 3:03 pm

  Како дел од можеби најкул вселенската мисија досега, НАСА се спрема да удри ракетен бустер во Месечината, со што ќе предизвика 10 километри висока експлозија за која научниците се надеваат дека ќе потврди присуство на вода.

  Повеќе, тука


  _________________
  If you go to Z'ha'dum, you will die.

   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 10:22 am