Мистерија за sвездата што бледи!

  Share
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Мистерија за sвездата што бледи!

  Пишување  Martin on Нед Јан 10, 2010 2:56 am

  На секои 27 години sвездата Epsilon Aurigae бледи (ја намалува јачината на својата светлина), останувајќи во бледа состојба во следните две години пред да стане светла повторно.Повеќе на следниот линк!


  _________________
  They look so small from up here Very Happy

   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 11:23 am