Сузаку најде фосилни огнени топки од супернова

  Share
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Сузаку најде фосилни огнени топки од супернова

  Пишување  Martin on Сре Јан 13, 2010 12:51 pm

  Во остатоците на суперновата W49B, Сузаку најде уште една фосилна огнена топка.Повеќе за статијата тука!


  _________________
  They look so small from up here Very Happy

   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 10:23 am