Преставете се!

  Share
  Nikola_S
  Nikola_S

  Број на мислења : 184
  Age : 29
  Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
  Registration date : 2009-02-05

  Преставете се!

  Пишување  Nikola_S on Саб Фед 07, 2009 10:53 pm

  Гледам дека форумот пополека почнува да привлекува се повеќе љуѓе расположени за дискусија на разни теми, а највеќе на оние астрономските. Па оваа тема би било добро место да ни се престават новите членови, со цел подобро да се запознаеме и да направиме едно поубаво место за дискусија. Па повелете, преставете ни се на начин на кој мислите дека е најдобар. И да напоменам дозволени се и посетители од други светови и други расиVery Happy Very Happy Very Happy Very Happy
  Nikola_S
  Nikola_S

  Број на мислења : 184
  Age : 29
  Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Преставете се!

  Пишување  Nikola_S on Саб Фед 07, 2009 10:57 pm

  Еве ја прв ке се преставам за да го пробијам ледот, иако сум најстариот член Smile Па вака се викам Никола, имам 19 години и студирам правен факултет Јустиниан Први во Скопје(не за долго) Laughing На форумот сум по иницијатива на двајца пријатели, и многу ми е мило да сум дел од едно вакво случување. Исто така јас сум човекот кој се крие зад Адимнот, затоа не се играјте lol! се зезам позз flower
  Feanor
  Feanor

  Број на мислења : 219
  Age : 31
  Местолокација : У дадену Епсилон околину
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Преставете се!

  Пишување  Feanor on Саб Фед 07, 2009 11:58 pm

  Ја сам Марко Маневски, "студент" на Факултет за Електротехника и Информатички Технологии (ФЕИТ), отсек Компјутерско Системско Инженерство и Автоматика (КСИА).

  Горд сам да кажу дека сам оснивач на овј клуб, и администратор на веб страну....

  Инаше сам пратен од планету _________, за да га формирам овј клуб, и после да га испуну план 543..... и веќ превише ви кажа......
  Nikola_S
  Nikola_S

  Број на мислења : 184
  Age : 29
  Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Преставете се!

  Пишување  Nikola_S on Нед Фед 08, 2009 3:13 am

  Feanor напиша:Ја сам Марко Маневски, "студент" на Факултет за Електротехника и Информатички Технологии (ФЕИТ), отсек Компјутерско Системско Инженерство и Автоматика (КСИА).

  Горд сам да кажу дека сам оснивач на овј клуб, и администратор на веб страну....

  Инаше сам пратен од планету _________, за да га формирам овј клуб, и после да га испуну план 543..... и веќ превише ви кажа......

  Ја па цело време сумњаше дека си од планету //////////, али ипак човек греши Very Happy Епа добродошја Марко надам се дека ке успееш у твој циљ cheers
  Smajli
  Smajli

  Број на мислења : 63
  Age : 28
  Местолокација : дома :)
  Registration date : 2009-02-07

  Re: Преставете се!

  Пишување  Smajli on Нед Фед 08, 2009 4:28 am

  Здраво. Јас сум Симона, имам 18 години. Учам во Корчагин и сум 4та година. Дознав за форумов од еден мејл на скопското астрономско друштво. Smile
  Nikola_S
  Nikola_S

  Број на мислења : 184
  Age : 29
  Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Преставете се!

  Пишување  Nikola_S on Нед Фед 08, 2009 4:46 am

  Smajli напиша:Здраво. Јас сум Симона, имам 18 години. Учам во Корчагин и сум 4та година. Дознав за форумов од еден мејл на скопското астрономско друштво. Smile

  Добредојде Симона, ти си првото девојче на форумот, Браво Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Ке можеш да се бориш за феминизам у астрономски рамки lol!
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Преставете се!

  Пишување  Martin on Нед Фед 08, 2009 2:22 pm

  Порака до сите: Live long and Prosper
  Иначе се викам Мартин, еден од старешините на Астрономскиот Клуб, студент на Факултет за Електротехника и Информациски Технологии (Бивши ЕТФ). Страствен Астроном Аматер. Сега за сега е доста cheers
  Branko
  Branko

  Број на мислења : 41
  Age : 38
  Местолокација : Twisted City
  Registration date : 2009-02-09

  Re: Преставете се!

  Пишување  Branko on Пон Фед 09, 2009 12:01 pm

  Најпрвин да честитам на создавањето на веб-сајтот и форумот и да ви посакам голем број на посети и постови. Јас сум Бранко од Twisted City, (во моментот пасивен) член на Скопското астрономско друштво. Никола може да ме памети од астро кампот Вртешка, па се надевам дека нема многу да ме цензурира Smile . Во старт имам забелешка за поставувањето на Астрологијата во На работ на астрониомијата, мислам дека не би требало да биде ни под тема Разно. Другите теми се ок иако сеуште нема постови кај повеќето.
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Преставете се!

  Пишување  Martin on Пон Фед 09, 2009 2:25 pm

  Branko напиша:Најпрвин да честитам на создавањето на веб-сајтот и форумот и да ви посакам голем број на посети и постови. Јас сум Бранко од Twisted City, (во моментот пасивен) член на Скопското астрономско друштво. Никола може да ме памети од астро кампот Вртешка, па се надевам дека нема многу да ме цензурира Smile . Во старт имам забелешка за поставувањето на Астрологијата во На работ на астрониомијата, мислам дека не би требало да биде ни под тема Разно. Другите теми се ок иако сеуште нема постови кај повеќето.

  Добредојде Бранко, благодариме за исправката ќе биде поправено. А за темите без постови, еве ја имаш таа чест да почнеш некоја Cool Поздрав! bounce


  _________________
  They look so small from up here Very Happy
  Nikola_S
  Nikola_S

  Број на мислења : 184
  Age : 29
  Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Преставете се!

  Пишување  Nikola_S on Вто Фед 10, 2009 12:50 am

  Branko напиша:Најпрвин да честитам на создавањето на веб-сајтот и форумот и да ви посакам голем број на посети и постови. Јас сум Бранко од Twisted City, (во моментот пасивен) член на Скопското астрономско друштво. Никола може да ме памети од астро кампот Вртешка, па се надевам дека нема многу да ме цензурира Smile . Во старт имам забелешка за поставувањето на Астрологијата во На работ на астрониомијата, мислам дека не би требало да биде ни под тема Разно. Другите теми се ок иако сеуште нема постови кај повеќето.

  Здраво Бранко, те паметам Smile Иначе мислам дека најдобро ке биде да сачекаме да се поднаполни форумот па по пат на гласање да видиме дали и е место на темата во Теми на Работ на Астрономијата, или пак нема место за такви теми на еден астрономски форум. Сепак форумов е аматерски Very Happy


  _________________
  bokit
  bokit

  Број на мислења : 10
  Местолокација : out of space
  Registration date : 2009-02-06

  Претставете се

  Пишување  bokit on Вто Фед 10, 2009 4:12 am

  Здраво здраво, поздрав до сите астрономци, астрономки, сонувачи и веќе полетани во вселената, јас сум Бојан, јас сум приземјен и отворен за многу моабети во врска со било што од областа на астрономијата и се надевам дека се ќе биде весело,
  ...а да и сум на ФЕИТ насока КСИА позз
  Feanor
  Feanor

  Број на мислења : 219
  Age : 31
  Местолокација : У дадену Епсилон околину
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Преставете се!

  Пишување  Feanor on Вто Фед 10, 2009 3:46 pm

  Добредојде Бојане, и биди сеигурен дека ќе биде весело! Smile


  _________________
  If you go to Z'ha'dum, you will die.
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Преставете се!

  Пишување  Martin on Вто Фед 10, 2009 3:56 pm

  Здраво Боки bounce


  _________________
  They look so small from up here Very Happy
  Nikola_S
  Nikola_S

  Број на мислења : 184
  Age : 29
  Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Преставете се!

  Пишување  Nikola_S on Вто Фед 10, 2009 7:40 pm

  Бранко, Боки добредојдовте, што ке се напиете lol! Very Happy


  _________________
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Преставете се!

  Пишување  Martin on Саб Фед 14, 2009 4:10 pm

  Иначе најде софтвер за радио телескоп што га користив у SETI, и се вика Бамби bounce


  _________________
  They look so small from up here Very Happy
  Aleksandar
  Aleksandar

  Број на мислења : 36
  Age : 25
  Местолокација : Зависи кд куде:D
  Registration date : 2009-03-01

  Re: Преставете се!

  Пишување  Aleksandar on Нед Мар 01, 2009 4:59 pm

  Ja sum aleksandar 15 godini 1 godina u gimnazija doznav preku astronomija.com.mk pozzy i da otvaramo sto pointeresni teme
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Преставете се!

  Пишување  Martin on Нед Мар 01, 2009 10:10 pm

  Aleksandar напиша:Ja sum aleksandar 15 godini 1 godina u gimnazija doznav preku astronomija.com.mk pozzy i da otvaramo sto pointeresni teme

  Здраво Александар. Добредојде на Форумот. И верувај има мноооогу интересни теми, повели искоментирај да го чуеме твоето мислење What a Face


  _________________
  They look so small from up here Very Happy
  Nikola_S
  Nikola_S

  Број на мислења : 184
  Age : 29
  Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Преставете се!

  Пишување  Nikola_S on Пон Мар 02, 2009 12:27 am

  Aleksandar напиша:Ja sum aleksandar 15 godini 1 godina u gimnazija doznav preku astronomija.com.mk pozzy i da otvaramo sto pointeresni teme

  Добродошја Александар, и сам можеш да помогнеш у отварање на интересни теме и да бидеш дел од интересни дискусие. Препоручија би ти ако можеш да пишуеш сас МК подршку, и надам се дека ке запознаеш много имтересни људи, и ке доживиш много незаборавни искуства на овј форум, а и општо сас наш клуб. Уживај у престој


  _________________
  Feanor
  Feanor

  Број на мислења : 219
  Age : 31
  Местолокација : У дадену Епсилон околину
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Преставете се!

  Пишување  Feanor on Пон Мар 02, 2009 12:35 am

  Nikola_S напиша:
  Aleksandar напиша:Ja sum aleksandar 15 godini 1 godina u gimnazija doznav preku astronomija.com.mk pozzy i da otvaramo sto pointeresni teme

  Добродошја Александар, и сам можеш да помогнеш у отварање на интересни теме и да бидеш дел од интересни дискусие. Препоручија би ти ако можеш да пишуеш сас МК подршку, и надам се дека ке запознаеш много имтересни људи, и ке доживиш много незаборавни искуства на овј форум, а и општо сас наш клуб. Уживај у престој
  Запознавање сас нас уопште ти е интересна и незаборавна авантура у живот..... како што успевамо да докажемо свак могуќи дн.... много људи би сакале по два пут да не запознаев...


  _________________
  If you go to Z'ha'dum, you will die.
  Nikola_S
  Nikola_S

  Број на мислења : 184
  Age : 29
  Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Преставете се!

  Пишување  Nikola_S on Пон Мар 02, 2009 9:28 pm

  Feanor напиша:
  Nikola_S напиша:
  Aleksandar напиша:Ja sum aleksandar 15 godini 1 godina u gimnazija doznav preku astronomija.com.mk pozzy i da otvaramo sto pointeresni teme

  Добродошја Александар, и сам можеш да помогнеш у отварање на интересни теме и да бидеш дел од интересни дискусие. Препоручија би ти ако можеш да пишуеш сас МК подршку, и надам се дека ке запознаеш много имтересни људи, и ке доживиш много незаборавни искуства на овј форум, а и општо сас наш клуб. Уживај у престој
  Запознавање сас нас уопште ти е интересна и незаборавна авантура у живот..... како што успевамо да докажемо свак могуќи дн.... много људи би сакале по два пут да не запознаев...

  Да, а посебно жене Laughing Laughing


  _________________
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Преставете се!

  Пишување  Martin on Пон Мар 02, 2009 10:54 pm

  Не почињај Никола...


  _________________
  They look so small from up here Very Happy
  Aleksandar
  Aleksandar

  Број на мислења : 36
  Age : 25
  Местолокација : Зависи кд куде:D
  Registration date : 2009-03-01

  Re: Преставете се!

  Пишување  Aleksandar on Пет Мар 06, 2009 3:19 pm

  хахахахаVery Happy дада забрави да ставу мак. подршку фала на гостопримљивост и веќ почна да се укључују у теме и дискутирамо преко П.М. на ваш е-маил мож ке ме препознаете кој самVery Happy поздрав

  хаха има много рибе у океанVery Happy
  mnikolik
  mnikolik

  Број на мислења : 27
  Age : 31
  Registration date : 2009-02-28

  Re: Преставете се!

  Пишување  mnikolik on Чет Мар 12, 2009 5:13 pm

  ..aа ја како упадна овдека....

  епа знаете у Куманово много брзо се ширив муабети, чак до брзину на светлину, такој да... ете ме и мене туј Smile

  иначе ја сам Марија Николиќ, студент по астрономију на Институт по Физику на ПМФ , 4ту годину
  avatar
  kire

  Број на мислења : 2
  Registration date : 2009-07-18

  Re: Преставете се!

  Пишување  kire on Вто Jул 21, 2009 9:23 pm

  Zdravo na site
  jas sum Kire imam 16 godini i ke bidam 3-ta godina gimanazija od Negotino
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Преставете се!

  Пишување  Martin on Сре Jул 22, 2009 8:55 pm

  kire напиша:Zdravo na site
  jas sum Kire imam 16 godini i ke bidam 3-ta godina gimanazija od Negotino
  Добредојде на Форумот, Кире! Cool


  _________________
  They look so small from up here Very Happy

  Sponsored content

  Re: Преставете се!

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 10:46 am