Интернационалната Вселенска Станица има пристап до Интернет!

  Share
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Интернационалната Вселенска Станица има пристап до Интернет!

  Пишување  Martin on Саб Јан 23, 2010 2:45 am

  Зборуваме за вистински www Интернет! Астронаутите кои орбитираат околу Земјата во ИВС (Интернационалната Вселенска Станица) со брзина од 28.000 km/h сега имаат неверојатно брза бежична конекција и директен пристап во живо на интернет. Повеќе за Статијата, на следниот линк!


  _________________
  They look so small from up here Very Happy

   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 10:58 am