Прв роденден на Кумановски Астрономски Клуб!!!

  Share
  Feanor
  Feanor

  Број на мислења : 219
  Age : 31
  Местолокација : У дадену Епсилон околину
  Registration date : 2009-02-05

  Прв роденден на Кумановски Астрономски Клуб!!!

  Пишување  Feanor on Сре Јан 27, 2010 7:06 am

  Ај нека ние е со среќа првиот реденден на КАК, да ни се множат телескопите, да ни е чисто небото... и слично Smile
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Прв роденден на Кумановски Астрономски Клуб!!!

  Пишување  Martin on Чет Јан 28, 2010 4:09 am

  Feanor напиша:Ај нека ние е со среќа првиот реденден на КАК, да ни се множат телескопите, да ни е чисто небото... и слично Smile

  Среќен Роденден на нашиот Клуб! Нека ни се множат многу успеси и многу телескопи и многу ведри ноќи исполнети со интересни фотографии од нашето Галактичко маало!
  cheers cheers cheers cheers


  _________________
  They look so small from up here Very Happy
  Geograf
  Geograf

  Број на мислења : 98
  Age : 29
  Местолокација : Делта квадрант
  Registration date : 2009-02-12

  Re: Прв роденден на Кумановски Астрономски Клуб!!!

  Пишување  Geograf on Чет Јан 28, 2010 5:07 pm

  mmartin напиша:
  Feanor напиша:Ај нека ние е со среќа првиот реденден на КАК, да ни се множат телескопите, да ни е чисто небото... и слично Smile

  Среќен Роденден на нашиот Клуб! Нека ни се множат многу успеси и многу телескопи и многу ведри ноќи исполнети со интересни фотографии од нашето Галактичко маало!
  cheers cheers cheers cheers


  Епа ајде срекен роденден и од мене, да има многу нови успеси во истражувањето на вселената и да се приклучуваат нови членови, за да бидеме водечки астрономски клуб во Македонија. cheers cheers cheers

  Sponsored content

  Re: Прв роденден на Кумановски Астрономски Клуб!!!

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 10:20 am