Фото вест - Прометеј сликан од Касини

  Share
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Фото вест - Прометеј сликан од Касини

  Пишување  Martin on Пон Фед 01, 2010 6:00 pm

  Уште една месечина на Сатурн беше сликана подетално од леталото Касини. Орбитирајќи го Сатурн од 2004 година, роботското летало Касини направи најблзок поглед досега направен кон најмалата месечина на Сатурн. Повеќе за Прометеј тука!


  _________________
  They look so small from up here Very Happy

   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 10:40 am