Два неидентификувани објекти се срушија во Монголија!

  Share
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Два неидентификувани објекти се срушија во Монголија!

  Пишување  Martin on Вто Мар 09, 2010 9:10 pm

  Во планините недалеку од главниот град на Монголија, Улан Батора на 19 февруари 2010, се срушиле два неидентификувани објекти. Поради слабата комуникациска поврзаност, веста сега стигна до јавноста.Повеќе за Статијата на следниот линк!


  _________________
  They look so small from up here Very Happy
  Geograf
  Geograf

  Број на мислења : 98
  Age : 29
  Местолокација : Делта квадрант
  Registration date : 2009-02-12

  Re: Два неидентификувани објекти се срушија во Монголија!

  Пишување  Geograf on Вто Мар 09, 2010 10:54 pm

  Најверојатно се работи за вселенско ѓубре од ракетите кои се лансирани, затоа што како што се гледа на сликата леталото е премногу мало за да би можело да се смета како НЛО.
  Во врска со главниот град на Монголија името на градот не е Улан Батора туку Улан Батар Smile
  Feanor
  Feanor

  Број на мислења : 219
  Age : 31
  Местолокација : У дадену Епсилон околину
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Два неидентификувани објекти се срушија во Монголија!

  Пишување  Feanor on Сре Мар 10, 2010 5:03 am

  Bobby напиша:Најверојатно се работи за вселенско ѓубре од ракетите кои се лансирани, затоа што како што се гледа на сликата леталото е премногу мало за да би можело да се смета како НЛО.
  Во врска со главниот град на Монголија името на градот не е Улан Батора туку Улан Батар Smile

  Маце се изгубија у падежима Smile поправено Smile


  _________________
  If you go to Z'ha'dum, you will die.
  Geograf
  Geograf

  Број на мислења : 98
  Age : 29
  Местолокација : Делта квадрант
  Registration date : 2009-02-12

  Re: Два неидентификувани објекти се срушија во Монголија!

  Пишување  Geograf on Сре Мар 10, 2010 4:34 pm

  Feanor напиша:
  Bobby напиша:Најверојатно се работи за вселенско ѓубре од ракетите кои се лансирани, затоа што како што се гледа на сликата леталото е премногу мало за да би можело да се смета како НЛО.
  Во врска со главниот град на Монголија името на градот не е Улан Батора туку Улан Батар Smile

  Маце се изгубија у падежима Smile поправено Smile


  Oд грешке се учи, не е страшно ако се греши Very Happy

  Sponsored content

  Re: Два неидентификувани објекти се срушија во Монголија!

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 10:22 am