Првиот лет на Вирџиновиот Space Ship 2

  Share
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Првиот лет на Вирџиновиот Space Ship 2

  Пишување  Martin on Вто Мар 23, 2010 6:56 pm

  Вирџин Галактик, првата приватна вселенска компанија формирана од билионерот Ричард Брансон, успешно го тестираше патничкиот вселенски - авион наречен Вселенски брод 2 (Space ship two). Истото летало се нарекува и Вирџинов Вселенски брод Ентерпрајс (VSS Enterprise).Повеќе за Статијата на следниот линк!


  _________________
  They look so small from up here Very Happy
  Feanor
  Feanor

  Број на мислења : 219
  Age : 31
  Местолокација : У дадену Епсилон околину
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Првиот лет на Вирџиновиот Space Ship 2

  Пишување  Feanor on Вто Мар 23, 2010 11:20 pm

  Very Happy Very Happy Very Happy не е билионер, него милијардер! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

  Инаку, ова е стварно добра вест за сите оние како мене што некогаш сакаат да отпатуваат во вселената на одмор!!! bounce


  _________________
  If you go to Z'ha'dum, you will die.
  Geograf
  Geograf

  Број на мислења : 98
  Age : 29
  Местолокација : Делта квадрант
  Registration date : 2009-02-12

  Re: Првиот лет на Вирџиновиот Space Ship 2

  Пишување  Geograf on Сре Мар 24, 2010 12:55 am

  Feanor напиша:Very Happy Very Happy Very Happy не е билионер, него милијардер! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

  Инаку, ова е стварно добра вест за сите оние како мене што некогаш сакаат да отпатуваат во вселената на одмор!!! bounce

  А кој не би сакал да отиде на една прошетка, секој со одреден исклучок на луѓе, а во врска дали билионер или милијардер е правилно можеби би требало ова да оди во темата за лектура и коректура, подобро таму би одговарало. Very Happy
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Првиот лет на Вирџиновиот Space Ship 2

  Пишување  Martin on Сре Мар 24, 2010 3:39 am

  B Geograf напиша:
  Feanor напиша:Very Happy Very Happy Very Happy не е билионер, него милијардер! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

  Инаку, ова е стварно добра вест за сите оние како мене што некогаш сакаат да отпатуваат во вселената на одмор!!! bounce

  А кој не би сакал да отиде на една прошетка, секој со одреден исклучок на луѓе, а во врска дали билионер или милијардер е правилно можеби би требало ова да оди во темата за лектура и коректура, подобро таму би одговарало. Very Happy

  И да имате пари да отидете, листата на чекање достигнува бројка поголема од 300 луѓе Very Happy Па ако ви се чека за некои 10 години - бујрум What a Face


  _________________
  They look so small from up here Very Happy

  Sponsored content

  Re: Првиот лет на Вирџиновиот Space Ship 2

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 10:23 am