Форумска (не) култура!?

  Share
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Форумска (не) култура!?

  Пишување  Martin on Саб Апр 10, 2010 12:59 am

  Еве ќе почнам вака... Форумот постои нешто повеќе од година и пол, но последната година некако интересираноста падна на нула! Дали ова се должи на тоа се' што е едукативно во нашата држава не ни е интересно, или пак Форумот е лошо концепиран и недоволно изрекламиран??? Коментар да чујам ако остана некој што го прати Форумот уштеSmile


  _________________
  They look so small from up here Very Happy
  Geograf
  Geograf

  Број на мислења : 98
  Age : 29
  Местолокација : Делта квадрант
  Registration date : 2009-02-12

  Re: Форумска (не) култура!?

  Пишување  Geograf on Чет Апр 15, 2010 3:34 am

  Па Маце еве јас сум меѓу тие што го пратат форумот, ама многу поретко, зашто нема новитет и заинтересираност од членовите, а и нема никаква дискусија во однос на темите. Пред некое време се разви комуникацијата, но повторно остана затишје. Се надевам дека ќе се врати посетеноста како порано.
  Geograf
  Geograf

  Број на мислења : 98
  Age : 29
  Местолокација : Делта квадрант
  Registration date : 2009-02-12

  Re: Форумска (не) култура!?

  Пишување  Geograf on Пет Мај 07, 2010 5:49 pm

  Би ги замолил членовите на форумот кои го посетуваат да даваат мислења и да не се срамат, сепак ако се погреши нешто во дискусиите не е страшно, сите грешиме дури и ние. Ако имате време да одвоите за дискусија на темите слободно пишувајте, за да го развиеме форумот да ни служи како алатка преку која ќе комуницираме за различни области од доменот како на астрономијата како наука, така и на големиот број на настани кои ќе се планираат во иднина. Се надевам во блиска иднина дека повторно ќе се врати посетеноста на форумот како во почетокот и дека ќе имаме сите заедно успешна соработка и свој придонес во натамошниот период што следува.
  Воедно поздрав до сите членови.
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Форумска (не) култура!?

  Пишување  Martin on Саб Јан 22, 2011 9:25 pm

  Geograf напиша:Би ги замолил членовите на форумот кои го посетуваат да даваат мислења и да не се срамат, сепак ако се погреши нешто во дискусиите не е страшно, сите грешиме дури и ние. Ако имате време да одвоите за дискусија на темите слободно пишувајте, за да го развиеме форумот да ни служи како алатка преку која ќе комуницираме за различни области од доменот како на астрономијата како наука, така и на големиот број на настани кои ќе се планираат во иднина. Се надевам во блиска иднина дека повторно ќе се врати посетеноста на форумот како во почетокот и дека ќе имаме сите заедно успешна соработка и свој придонес во натамошниот период што следува.
  Воедно поздрав до сите членови.

  Воедно и неколкуте гости што го пратат Форумот редовно, би ги замолил ако имаат некои недоразбирања или нејаснотии околу Астрономијата а воедно не сакаат да дискутираат на Форумот, може да ни пратат маил со своите прашања на ast.klub.kum@gmail.com cheers cheers cheers


  _________________
  They look so small from up here Very Happy

  Sponsored content

  Re: Форумска (не) култура!?

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 10:57 am