Еден месец Кумановски Астрономски Клуб

  Share
  Admin
  Admin
  Admin

  Број на мислења : 3
  Registration date : 2009-02-04

  Еден месец Кумановски Астрономски Клуб

  Пишување  Admin on Чет Фед 05, 2009 2:50 am

  Кумановскиот астрономски клуб наполни еден месец, наскоро ке почне да го осознава поубаво светот околу себе. За некој месец ке има и своја опрема која ке го крене на нозе. Нека порасне голем, тој е наше дете Sad Sad Sad Sad
  Darth_Sion
  Darth_Sion

  Број на мислења : 5
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Еден месец Кумановски Астрономски Клуб

  Пишување  Darth_Sion on Чет Фед 05, 2009 3:35 am

  Aliluja! let it grow!
  Feanor
  Feanor

  Број на мислења : 219
  Age : 31
  Местолокација : У дадену Епсилон околину
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Еден месец Кумановски Астрономски Клуб

  Пишување  Feanor on Чет Фед 05, 2009 6:02 am

  Нека расне и нека се прослави овој клуб, и да ги достигне ненесата далечни!!!!
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Еден месец Кумановски Астрономски Клуб

  Пишување  Martin on Чет Фед 05, 2009 7:36 pm

  Иначе роѓендн на Клуб е на 6-ти па такој да ја ќе му честитам јутре Подраниле сте за едн дн! cheers
  Nikola_S
  Nikola_S

  Број на мислења : 184
  Age : 29
  Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Еден месец Кумановски Астрономски Клуб

  Пишување  Nikola_S on Чет Фед 05, 2009 9:17 pm

  Целта на овој топик беше да го испробам календарот на форумов, кој би се покажал доста корисен при евентуални средби, набљудувања и др активност. Отидете во Calendar на горното мени и ке видите дека на 7ми пишува Роденден на....., оваа алатка може добро да се искористи, притоа ако некој стартува топик а сака датумот да биде обележан во каледнарот, подоле под овој текст бокс и под овие опции за штиклирање стои датум и тамо нека ја внесе датата, дури мислам дека може и да се одреди траење на настанот.
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Еден месец Кумановски Астрономски Клуб

  Пишување  Martin on Пет Фед 06, 2009 2:24 am

  Happy Birthday to you, Happy Birthday to you, Happy Birthday Dear AKK, Happy Birthday to YOU!!!!!! cheers cheers cheers
  Nikola_S
  Nikola_S

  Број на мислења : 184
  Age : 29
  Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Еден месец Кумановски Астрономски Клуб

  Пишување  Nikola_S on Саб Фед 07, 2009 10:38 pm

  Еј па ајде да се договоримо, да му идемо на виѓу. Ја ке направу колачи, ви зберите паре за поклон lol! lol!
  Feanor
  Feanor

  Број на мислења : 219
  Age : 31
  Местолокација : У дадену Епсилон околину
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Еден месец Кумановски Астрономски Клуб

  Пишување  Feanor on Нед Фед 08, 2009 12:10 am

  море треба и поступаљке да се правив..... има ли кандидати??
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Еден месец Кумановски Астрономски Клуб

  Пишување  Martin on Нед Фед 08, 2009 1:01 am

  Ја сам кандидат за едење!!!!! cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers Cool
  Feanor
  Feanor

  Број на мислења : 219
  Age : 31
  Местолокација : У дадену Епсилон околину
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Еден месец Кумановски Астрономски Клуб

  Пишување  Feanor on Нед Фед 08, 2009 1:25 am

  mmartin напиша:Ја сам кандидат за едење!!!!! cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers Cool
  Немаш гајле, ја убаво ке те спрему!!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
  Nikola_S
  Nikola_S

  Број на мислења : 184
  Age : 29
  Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Еден месец Кумановски Астрономски Клуб

  Пишување  Nikola_S on Нед Фед 08, 2009 3:11 am

  Што е тој едење???? rendeer
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Еден месец Кумановски Астрономски Клуб

  Пишување  Martin on Нед Фед 08, 2009 2:37 pm

  Што е едење??? Интересно прашање, кое не заслужуе одговор Smile
  Сам треба да га откриеш одговор на овј глобалан феномен Wink
  Feanor
  Feanor

  Број на мислења : 219
  Age : 31
  Местолокација : У дадену Епсилон околину
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Еден месец Кумановски Астрономски Клуб

  Пишување  Feanor on Нед Фед 08, 2009 2:46 pm

  Еде (глагол) = означуе состојбу на снабдување на тело сас потребни хранливи материје преко дигестиван тракт куде животни и човека.

  Едење (глаголска именка) = види храна.
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Re: Еден месец Кумановски Астрономски Клуб

  Пишување  Martin on Пон Фед 09, 2009 4:03 am

  Feanor напиша:Еде (глагол) = означуе состојбу на снабдување на тело сас потребни хранливи материје преко дигестиван тракт куде животни и човека.

  Едење (глаголска именка) = види храна.

  Иначе Маро пред две године беше на гости куде комшу Borg па разменисва некои знања... lol!


  _________________
  They look so small from up here Very Happy
  mnikolik
  mnikolik

  Број на мислења : 27
  Age : 31
  Registration date : 2009-02-28

  Re: Еден месец Кумановски Астрономски Клуб

  Пишување  mnikolik on Саб Фед 28, 2009 1:35 am

  Ajde neka mu e chestito prvo iznasanje u javnost na ovoj nashe KAK - Kokino
  Pa ke bide KAD , kad tad ke bide kad = kumanovsko astronomsko drushtvo
  pozzzzzzzzzzzz do svi shto doprinesuev za uspeh na klub !!!

  Sponsored content

  Re: Еден месец Кумановски Астрономски Клуб

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 10:39 am