Humanoid Android Albert Enstein

  Share
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Humanoid Android Albert Enstein

  Пишување  Martin on Чет Мар 05, 2009 8:57 pm

  Да како што кажува насловот. Научниците од Институтот во Токио, направија Хуманоиден Робот, кој личи и зборува како славниот научник Алберт Анштајн. Линк:
  https://www.youtube.com/watch?v=PoBPkgjFIo4

  КОМЕНТАРИ??? What a Face


  _________________
  They look so small from up here Very Happy
  Smajli
  Smajli

  Број на мислења : 63
  Age : 28
  Местолокација : дома :)
  Registration date : 2009-02-07

  Re: Humanoid Android Albert Enstein

  Пишување  Smajli on Пет Мар 06, 2009 10:25 pm

  не ги поддржувам и не го поддржувам развитокот на хуманоидни роботи. No
  Branko
  Branko

  Број на мислења : 41
  Age : 38
  Местолокација : Twisted City
  Registration date : 2009-02-09

  Re: Humanoid Android Albert Enstein

  Пишување  Branko on Пет Мар 06, 2009 11:36 pm

  Уште да може да мисли ко Ајнштајн. scratch

  Sponsored content

  Re: Humanoid Android Albert Enstein

  Пишување  Sponsored content


   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 10:22 am