Кумановски астрономски клуб Кокино

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 posters

    Предлог

    filipvselena
    filipvselena


    Број на мислења : 10
    Age : 31
    Местолокација : Штип
    Registration date : 2010-03-21

    Предлог Empty Предлог

    Пишување  filipvselena Нед Мар 21, 2010 12:22 pm

    Во врска со офицјалната страна на Кумановскиот астрономски клуб мислам дека би било убаво ако ја направите во бесплатната скрипта http://drupal.org/ односно Drupal.Скриптата е доста едноставна,бесплатна и има одлична подршка.
    avatar
    Nikola_S


    Број на мислења : 184
    Age : 34
    Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
    Registration date : 2009-02-05

    Предлог Empty Re: Предлог

    Пишување  Nikola_S Нед Мар 21, 2010 2:43 pm

    filipvselena напиша:Во врска со офицјалната страна на Кумановскиот астрономски клуб мислам дека би било убаво ако ја направите во бесплатната скрипта http://drupal.org/ односно Drupal.Скриптата е доста едноставна,бесплатна и има одлична подршка.

    Незнам колку сум компетентен тука да одговорам, но мислам дека веќе користиме една слична open-source скрипта која се вика Joomla, и која беспрекорно не служи веќе година дена. Сепак мислам дека нашиот сајт администратор Марко би знаел да даде подобар одговор, и сигурно има чуено за Drupal.
    Feanor
    Feanor


    Број на мислења : 219
    Age : 36
    Местолокација : У дадену Епсилон околину
    Registration date : 2009-02-05

    Предлог Empty Re: Предлог

    Пишување  Feanor Нед Мар 21, 2010 6:59 pm

    Joomla e open source CMS, исто како и Drupal. Сега читав разлики, споредби, и гледам дека е горе-доле, исто.

    Она што највеќе ми се свиѓа во Јоомла, е што има милион екстензии, додатоци, и тоа за се и сешто.... а и ја научив веќе. Smile

    Не сум размислувал за друг избор, бидејќи ова веднаш ми го препорачаа. Мислам дека многу ќе си го искомплицирам животот ако прејдам на Друпал, али предлогот е за поздрав во секој случај!

    Sponsored content


    Предлог Empty Re: Предлог

    Пишување  Sponsored content


      Сега е точно Пон Мај 06, 2024 5:06 pm