Кумановски астрономски клуб Кокино

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

3 posters

    Одење на терен во престојниот викенд (22ри,23ти Мај)

    avatar
    Nikola_S


    Број на мислења : 184
    Age : 34
    Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
    Registration date : 2009-02-05

    Одење на терен во престојниот викенд (22ри,23ти Мај) Empty Одење на терен во престојниот викенд (22ри,23ти Мај)

    Пишување  Nikola_S Чет Мај 20, 2010 10:08 pm

    Драги људи! После едну административну фазу у друштво мислу дека е време да се релаксирамо сас едно набљудување. Може и да га испробамо нов телескоп на професора Бобита, и да почнемо да набљудуемо објекти од длабоку вселену, кои патем су најинтересни за набљудување. Моја викендица и ја ви стоју на располагање, ако сте за. А ако сакате може и да направимо едно набљудување у природу сас шатори, да видимо тој како изгледа. Само што е време непредвидљиво и има ноќи кои су стварно топли али има и некои што потсеќав на зиму. Мој предлог е ако успеемо да се договоримо за на викендицу, да викнемо и некои од људи што ни преведуев на сајт дугачко време, и на некој начин да гу вратимо услугу. Како и да е чекам ги ваши предлози подоле.
    Martin
    Martin


    Број на мислења : 301
    Age : 36
    Местолокација : Catwalk Galaxy
    Registration date : 2009-02-05

    Одење на терен во престојниот викенд (22ри,23ти Мај) Empty Re: Одење на терен во престојниот викенд (22ри,23ти Мај)

    Пишување  Martin Чет Мај 20, 2010 10:57 pm

    Nikola_S напиша:Драги људи! После едну административну фазу у друштво мислу дека е време да се релаксирамо сас едно набљудување. Може и да га испробамо нов телескоп на професора Бобита, и да почнемо да набљудуемо објекти од длабоку вселену, кои патем су најинтересни за набљудување. Моја викендица и ја ви стоју на располагање, ако сте за. А ако сакате може и да направимо едно набљудување у природу сас шатори, да видимо тој како изгледа. Само што е време непредвидљиво и има ноќи кои су стварно топли али има и некои што потсеќав на зиму. Мој предлог е ако успеемо да се договоримо за на викендицу, да викнемо и некои од људи што ни преведуев на сајт дугачко време, и на некој начин да гу вратимо услугу. Како и да е чекам ги ваши предлози подоле.

    Ја сам за да се релаксирамо едну вечер сас набљудување, ама ја полагам на 27 и имам куп за учење. Такој да ако се договорите свите, постои опција ја да дојду/не дојду, а ако е после 27 или на 27 постои опција да дојду Smile
    Geograf
    Geograf


    Број на мислења : 98
    Age : 34
    Местолокација : Делта квадрант
    Registration date : 2009-02-12

    Одење на терен во престојниот викенд (22ри,23ти Мај) Empty Re: Одење на терен во престојниот викенд (22ри,23ти Мај)

    Пишување  Geograf Пет Мај 21, 2010 3:07 am

    И ја сам за идеју за набљудување, али остануе и на други да се изјаснив, па да видимо што како. Иначе време е напредвидљиво, али дај боже да не не изневери. Very Happy

    Sponsored content


    Одење на терен во престојниот викенд (22ри,23ти Мај) Empty Re: Одење на терен во престојниот викенд (22ри,23ти Мај)

    Пишување  Sponsored content


      Сега е точно Нед Апр 28, 2024 7:26 pm