Кумановски астрономски клуб Кокино

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Потписи и Userbar-и

    avatar
    Nikola_S


    Број на мислења : 184
    Age : 34
    Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
    Registration date : 2009-02-05

    Потписи и Userbar-и Empty Потписи и Userbar-и

    Пишување  Nikola_S Нед Фед 08, 2009 1:11 pm

    На секој форум, под постовите на членовите стојат потписи или јусербари. Тоа се прави со цел подобро запознавање на форумџиите и е уште едно место каде што можете да бидете креативни. На овој форум во неколку наврати пробав да ставам потпис, но на крајот потписот не се појавува под мојот пост. Ве молам сите пробајте да ставите некој потпис можеби има некоја финта за ставање која не ја знам јас, а јас ке видам у административниот панел дали треба некаде да се одобрат потписите.
    avatar
    Nikola_S


    Број на мислења : 184
    Age : 34
    Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
    Registration date : 2009-02-05

    Потписи и Userbar-и Empty Re: Потписи и Userbar-и

    Пишување  Nikola_S Нед Фед 08, 2009 1:31 pm

    Nikola_S напиша:На секој форум, под постовите на членовите стојат потписи или јусербари. Тоа се прави со цел подобро запознавање на форумџиите и е уште едно место каде што можете да бидете креативни. На овој форум во неколку наврати пробав да ставам потпис, но на крајот потписот не се појавува под мојот пост. Ве молам сите пробајте да ставите некој потпис можеби има некоја финта за ставање која не ја знам јас, а јас ке видам у административниот панел дали треба некаде да се одобрат потписите.

    Јас успеав да си ставам јусербар, и ги дозволив потписите на сите членови. Сега вие треба да си ги дозволите, одите во Профил > Преверенци > Прикачи потпис на секоја моја порака, или така нешто и потоа отидете во Профил > Потпис и прикачете си потпис. Еве уште нешто корисно за потписите кое го пишав на еден друг форум:

    Postoiv dva vida na graficki potpisi i toj:
    1. Forum Signatures(sig, signature blog i dr) - Golemina na slikicke ne e strikno ogranicena, ali bi trebalo da ne e pogolemo od 400px × 130px, za da ne se izgubi od izgled na forum. Primer:


    2. Forum Userbar - Toj su pomali slikicinja, obicno sas goleminu od 350 x 19 pixela. Primer:


    Eve vi nekolko linka kude ima svakakvi graficki potpisi:
    http://www.signaturebar.com
    www.forumsignaturegenerator.com
    www.signaturemaker.net
    www.userbars.com
    www.userbars.be
    userbars.org

      Сега е точно Нед Мај 19, 2024 12:50 pm