Кумановски астрономски клуб Кокино

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5 posters

    Сугестии за подобрување на сајтот

    Feanor
    Feanor


    Број на мислења : 219
    Age : 36
    Местолокација : У дадену Епсилон околину
    Registration date : 2009-02-05

    Сугестии за подобрување на сајтот Empty Сугестии за подобрување на сајтот

    Пишување  Feanor Саб Фед 21, 2009 11:01 pm

    Пишите овдека за вашите идеи околу нашата веб страна!
    Martin
    Martin


    Број на мислења : 301
    Age : 36
    Местолокација : Catwalk Galaxy
    Registration date : 2009-02-05

    Сугестии за подобрување на сајтот Empty Re: Сугестии за подобрување на сајтот

    Пишување  Martin Нед Фед 22, 2009 1:23 pm

    Feanor напиша:Пишите овдека за вашите идеи околу начата веб страна!

    Слики од Хабл да се качив малце погоре, зашто не су на исто растојание сас Месечеви мени Wink
    Feanor
    Feanor


    Број на мислења : 219
    Age : 36
    Местолокација : У дадену Епсилон околину
    Registration date : 2009-02-05

    Сугестии за подобрување на сајтот Empty Re: Сугестии за подобрување на сајтот

    Пишување  Feanor Нед Фед 22, 2009 2:52 pm

    mmartin напиша:
    Feanor напиша:Пишите овдека за вашите идеи околу начата веб страна!

    Слики од Хабл да се качив малце погоре, зашто не су на исто растојание сас Месечеви мени Wink

    И мене ми тој боде очи, али Хабл има нешто против....
    mnikolik
    mnikolik


    Број на мислења : 27
    Age : 37
    Registration date : 2009-02-28

    Сугестии за подобрување на сајтот Empty Re: Сугестии за подобрување на сајтот

    Пишување  mnikolik Пет Мар 13, 2009 7:16 pm

    Имам предлог да се стави на сајт линк за историја на астрономија у коју ке бидев ставени сви познати астрономи (текстови , биографие , дела и слике) , а може и историски места т.е. археоастрономски места.
    Пошто тој е голема тема, може прво да ставимо слике , сс тек на време да ставимо и објаснувања.
    Што викате?
    Martin
    Martin


    Број на мислења : 301
    Age : 36
    Местолокација : Catwalk Galaxy
    Registration date : 2009-02-05

    Сугестии за подобрување на сајтот Empty Re: Сугестии за подобрување на сајтот

    Пишување  Martin Пет Мар 13, 2009 10:44 pm

    mnikolik напиша:Имам предлог да се стави на сајт линк за историја на астрономија у коју ке бидев ставени сви познати астрономи (текстови , биографие , дела и слике) , а може и историски места т.е. археоастрономски места.
    Пошто тој е голема тема, може прво да ставимо слике , сс тек на време да ставимо и објаснувања.
    Што викате?

    Интересна идеја, ја имам још поамбициозан проект! Да направимо посебну Веб Страну, само за Историју на Астрономију! Ќе биде интересна, ја гу замислују како Архива на Статие, куде на Насловну ќе има Статија на Неделата, а од леву страну ќе може да се ставив категорие, за Познати личности, први телескопи, први мисие... Коментари, ако сте ЗА или ПРОТИВ??? What a Face У кратки црте - наша Wikipedia само за Астрономију Wink
    Feanor
    Feanor


    Број на мислења : 219
    Age : 36
    Местолокација : У дадену Епсилон околину
    Registration date : 2009-02-05

    Сугестии за подобрување на сајтот Empty Re: Сугестии за подобрување на сајтот

    Пишување  Feanor Саб Мар 14, 2009 10:03 pm

    mmartin напиша:
    mnikolik напиша:Имам предлог да се стави на сајт линк за историја на астрономија у коју ке бидев ставени сви познати астрономи (текстови , биографие , дела и слике) , а може и историски места т.е. археоастрономски места.
    Пошто тој е голема тема, може прво да ставимо слике , сс тек на време да ставимо и објаснувања.
    Што викате?

    Интересна идеја, ја имам још поамбициозан проект! Да направимо посебну Веб Страну, само за Историју на Астрономију! Ќе биде интересна, ја гу замислују како Архива на Статие, куде на Насловну ќе има Статија на Неделата, а од леву страну ќе може да се ставив категорие, за Познати личности, први телескопи, први мисие... Коментари, ако сте ЗА или ПРОТИВ??? What a Face У кратки црте - наша Wikipedia само за Астрономију Wink
    Интересно прашање: Кој ќе га одржуе тј сајт??
    Wiki стране неможев у Јумлу, пробува тој Smile
    Martin
    Martin


    Број на мислења : 301
    Age : 36
    Местолокација : Catwalk Galaxy
    Registration date : 2009-02-05

    Сугестии за подобрување на сајтот Empty Re: Сугестии за подобрување на сајтот

    Пишување  Martin Нед Мар 15, 2009 1:41 am

    Е мене ми беше идеја за Вики у Joomla, ама штом неможе... батали... има мнооого Сајтови кои имав Историју на Астрономија... Крај краева, ќе поставимо Линк само куде се наваѓа и готовоWink What a Face
    avatar
    Nikola_S


    Број на мислења : 184
    Age : 34
    Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
    Registration date : 2009-02-05

    Сугестии за подобрување на сајтот Empty Re: Сугестии за подобрување на сајтот

    Пишување  Nikola_S Нед Мар 15, 2009 3:52 am

    Мислу дека овај идеја е преамбициозна, да правимо посебну страну за историју на астрономију??????? Треба можда да си га поставимо прашање дали смо ми астро-клуб или смо фирма која исработуе web-стране. Можда може да се договоримо сас колеге од САД да почнемо да ги попунуемо празнине на Мак Википедију за астрономију, да стављамо тамо текстови, а и не е лошо да ставимо некој текст за историју на астрономију на наш сајт, и да отворимо категорију Историја на Астрономија, ако веќ нема таква.
    mnikolik
    mnikolik


    Број на мислења : 27
    Age : 37
    Registration date : 2009-02-28

    Сугестии за подобрување на сајтот Empty Re: Сугестии за подобрување на сајтот

    Пишување  mnikolik Нед Мар 15, 2009 10:56 pm

    Дефинитивно тоје прееееееееамбизиозна ствар да се направи посебан сајт за тој
    Мој предлог беше само линк .... и мислу дека е сасвим довољно, пошто тој е ипак голема област, а реално дн трае 24 сата и имамо само толко за користење, ни минут повише Smile
    avatar
    Nikola_S


    Број на мислења : 184
    Age : 34
    Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
    Registration date : 2009-02-05

    Сугестии за подобрување на сајтот Empty Re: Сугестии за подобрување на сајтот

    Пишување  Nikola_S Пет Мар 12, 2010 12:21 pm

    Колко е убаво кад ке налетиш на овакву стару тему, враќа ги сеќања. Како и да е, ја имам едн предлог за главну страну. Предлог ми е линкови што су ни од лево на сајт(МКхост, астрономија, типови.....) да ги фрејмирамо сви у слични димензие(за шириуну углавном, а висински бар да не се много разликуев) и одозгора да пишуе "Пријатели"(као ониа модули други). За да ме сфатите подобро доле ке ставу едну слику, за тој како га замишљам.

    Слика:
    Сугестии за подобрување на сајтот Idejazabaneri
    Geograf
    Geograf


    Број на мислења : 98
    Age : 34
    Местолокација : Делта квадрант
    Registration date : 2009-02-12

    Сугестии за подобрување на сајтот Empty Re: Сугестии за подобрување на сајтот

    Пишување  Geograf Пет Мар 12, 2010 11:35 pm

    Би могало тој да се стави, не ти е лоша идеја. Smile
    Martin
    Martin


    Број на мислења : 301
    Age : 36
    Местолокација : Catwalk Galaxy
    Registration date : 2009-02-05

    Сугестии за подобрување на сајтот Empty Re: Сугестии за подобрување на сајтот

    Пишување  Martin Саб Мар 13, 2010 1:11 am

    Да видимо што ќе каже наш драг колега потпретседател. Ја иначе сам само за исту големину на банери да бидев стандардизирани, ама Пријатели... што знам, некако не се уклапа, бар на мене не ми се уклапа у концепт за сајт Smile What a Face

    Sponsored content


    Сугестии за подобрување на сајтот Empty Re: Сугестии за подобрување на сајтот

    Пишување  Sponsored content


      Сега е точно Чет Мај 09, 2024 11:44 am