Кумановски астрономски клуб Кокино

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

    Пробно набљудување

    avatar
    Nikola_S


    Број на мислења : 184
    Age : 34
    Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
    Registration date : 2009-02-05

    Пробно набљудување Empty Пробно набљудување

    Пишување  Nikola_S Вто Апр 07, 2009 12:33 pm

    Александар предложи вечерва да одиме на едно пробно набљудување кое и онака го заговаравме на последниот собир. Тешко е дека ке може овој пат да се оправдаме ако не го сториме тоа затоа што времето навестува дека ке биде супер-чиста ноќ, а и онака не сме премногу зафатени да изведеме нешто вакво. Мислам дека добар термин за собирање би бил околу 9 часот, а местото ви го оставам на вам. Марко, Мартин ве молам пишете дали сте слободни и пишете предлог за местото или пак за времето ако горенаведеното не ви одговара!!!!!!!!!!!!!


    Последната промена е направена од Nikola_S на Саб Апр 11, 2009 1:23 pm. Мислењето е променето 1 пати
    Feanor
    Feanor


    Број на мислења : 219
    Age : 36
    Местолокација : У дадену Епсилон околину
    Registration date : 2009-02-05

    Пробно набљудување Empty Re: Пробно набљудување

    Пишување  Feanor Вто Апр 07, 2009 1:29 pm

    Nikola_S напиша:Александар предложи вечерва да одиме на едно пробно набљудување кое и онака го заговаравме на последниот собир. Тешко е дека ке може овој пат да се оправдаме ако не го сториме тоа затоа што времето навестува дека ке биде супер-чиста ноќ, а и онака не сме премногу зафатени да изведеме нешто вакво. Мислам дека добар термин за собирање би бил околу 9 часот, а местото ви го оставам на вам. Марко, Мартин ве молам пишете дали сте слободни и пишете предлог за местото или пак за времето ако горенаведеното не ви одговара!!!!!!!!!!!!!
    Слободан сам, само да не забегуемо негде далеко,да е у околину на Куманово. Smile
    avatar
    Nikola_S


    Број на мислења : 184
    Age : 34
    Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
    Registration date : 2009-02-05

    Пробно набљудување Empty Re: Пробно набљудување

    Пишување  Nikola_S Вто Апр 07, 2009 4:31 pm

    Feanor напиша:
    Nikola_S напиша:Александар предложи вечерва да одиме на едно пробно набљудување кое и онака го заговаравме на последниот собир. Тешко е дека ке може овој пат да се оправдаме ако не го сториме тоа затоа што времето навестува дека ке биде супер-чиста ноќ, а и онака не сме премногу зафатени да изведеме нешто вакво. Мислам дека добар термин за собирање би бил околу 9 часот, а местото ви го оставам на вам. Марко, Мартин ве молам пишете дали сте слободни и пишете предлог за местото или пак за времето ако горенаведеното не ви одговара!!!!!!!!!!!!!
    Слободан сам, само да не забегуемо негде далеко,да е у околину на Куманово. Smile

    Епа брат ај куде тебе у туј фалену т'мнину??????? Ај дојди на мсн да се договоримо!
    Martin
    Martin


    Број на мислења : 301
    Age : 36
    Местолокација : Catwalk Galaxy
    Registration date : 2009-02-05

    Пробно набљудување Empty Re: Пробно набљудување

    Пишување  Martin Чет Апр 09, 2009 9:45 pm

    Предлог - Дали може пробното набљудување да биде после 15??? Поздрав What a Face
    Feanor
    Feanor


    Број на мислења : 219
    Age : 36
    Местолокација : У дадену Епсилон околину
    Registration date : 2009-02-05

    Пробно набљудување Empty Re: Пробно набљудување

    Пишување  Feanor Чет Апр 09, 2009 9:58 pm

    пошто овај тема е за вечерва што беше пред 3 дна, мислу дека е здрава за бришање SmileSmile
    Martin
    Martin


    Број на мислења : 301
    Age : 36
    Местолокација : Catwalk Galaxy
    Registration date : 2009-02-05

    Пробно набљудување Empty Re: Пробно набљудување

    Пишување  Martin Чет Апр 09, 2009 11:37 pm

    Feanor напиша:пошто овај тема е за вечерва што беше пред 3 дна, мислу дека е здрава за бришање SmileSmile

    БРИШИ! Cool
    avatar
    Nikola_S


    Број на мислења : 184
    Age : 34
    Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
    Registration date : 2009-02-05

    Пробно набљудување Empty Re: Пробно набљудување

    Пишување  Nikola_S Пет Апр 10, 2009 1:57 am

    Можда и треба да стои да не подучи на нешто, пошто нели Историја е учителка на животот. А може да се смени само тој "вечерва" у наслов.
    Feanor
    Feanor


    Број на мислења : 219
    Age : 36
    Местолокација : У дадену Епсилон околину
    Registration date : 2009-02-05

    Пробно набљудување Empty Re: Пробно набљудување

    Пишување  Feanor Пет Апр 10, 2009 7:49 am

    У праву си Никола, треба да не подучи...

    Малце забрављамо зашто смо астрономи аматери Smile

    Можеш ли да га смениш само тој вечерва? Немога да најду како.

    И дајте да се договоримо овуј или наредно, или накнаредни недељу, да набљудуемо, да се зезамо, и слично, зашто овакој администрација и бескрајни договори около ништо ќе не изедев..... Smile

    Еве ја предлагам 15-ти или 16-ти како добар датум за такво нешто, зашто на мене и на мацета ни завршуев испити, а мислу дека и Никола нема испити (ако имаш, поправи ме, овој од памтење пишују), па и ако други су слободни, да искочимо и барем најобичну риентацију да научимо Smile

    Ако ништо друго, да се позезамо малце, зашто очигледно на свите ни треба малко опуштеност, пред да га заземемо корак сас регистрацију на друштво Smile
    Aleksandar
    Aleksandar


    Број на мислења : 36
    Age : 30
    Местолокација : Зависи кд куде:D
    Registration date : 2009-03-01

    Пробно набљудување Empty Re: Пробно набљудување

    Пишување  Aleksandar Саб Апр 11, 2009 3:02 am

    ејеј момци морамо да напраивмо набљудување,ја онј пут немога да искочу Sad касну малце повише ама не сам бија логиран и да виду дека има ноови мислења дај да се дог.да видимо што како
    avatar
    Nikola_S


    Број на мислења : 184
    Age : 34
    Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
    Registration date : 2009-02-05

    Пробно набљудување Empty Re: Пробно набљудување

    Пишување  Nikola_S Саб Апр 11, 2009 1:33 pm

    Епа еве тој "вечерва" од наслов е тргнато(ако сакате да тгнете нешто од наслов или додадете само идете edit на прв пост, пост сас кој е отворена тема). За набљудување на 16ти(четвртак) не сам слободан имам закажано едну жукру сас правници колеге. Слободан сам на 15ти(среда) и после натамо, ако сакате може и едно велигденско набљудување да направимо и ке си понесемо јајца да се кљуцамо Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    Aleksandar
    Aleksandar


    Број на мислења : 36
    Age : 30
    Местолокација : Зависи кд куде:D
    Registration date : 2009-03-01

    Пробно набљудување Empty Re: Пробно набљудување

    Пишување  Aleksandar Пон Апр 13, 2009 12:04 am

    може може мене ми е све едноVery Happy

    Sponsored content


    Пробно набљудување Empty Re: Пробно набљудување

    Пишување  Sponsored content


      Сега е точно Саб Апр 27, 2024 5:35 pm