Кумановски астрономски клуб Кокино

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

    Текстови за Астропедија

    Feanor
    Feanor


    Број на мислења : 219
    Age : 36
    Местолокација : У дадену Епсилон околину
    Registration date : 2009-02-05

    Текстови за Астропедија Empty Текстови за Астропедија

    Пишување  Feanor Пет Jул 17, 2009 2:04 am

    Ова е во делотПреводи, бидејќи најверојатно ќе треба се да се преведува.....

    Идејата е да го збогатиме нашиот сајт со текстови за концепти во вселената,м небесните тела, леталата, станиците, и воопшто, со се поврзано со астрономијата, за да содздадеме една солидна Астрпедија на македпонски јазик!

    Дел од неа веќе полека се гради, но ни треба уште ентузијасти за да ја направиме импресивна!!

    Постирајте овде идеи ваши, што треба да пишуваме, да објасниме, и, секако, доколку саката да придонесете, пишите за што сакате да пишувате!
    Martin
    Martin


    Број на мислења : 301
    Age : 36
    Местолокација : Catwalk Galaxy
    Registration date : 2009-02-05

    Текстови за Астропедија Empty Re: Текстови за Астропедија

    Пишување  Martin Пет Jул 17, 2009 3:33 pm

    Feanor напиша:Ова е во делотПреводи, бидејќи најверојатно ќе треба се да се преведува.....

    Идејата е да го збогатиме нашиот сајт со текстови за концепти во вселената,м небесните тела, леталата, станиците, и воопшто, со се поврзано со астрономијата, за да содздадеме една солидна Астрпедија на македпонски јазик!

    Дел од неа веќе полека се гради, но ни треба уште ентузијасти за да ја направиме импресивна!!

    Постирајте овде идеи ваши, што треба да пишуваме, да објасниме, и, секако, доколку саката да придонесете, пишите за што сакате да пишувате!

    Имам идеја, Астропедијата да биде збогатена со сите Интернационални Вселенски Станици кои биле во функција и кои се во функција. За оние што не знаат до сега имало 12 Вселенски Станици, повеќето се Руски. Како и да е добро би било во Астропедија да биде опфатено и ова. Ја се нафаќам за Вселенските станици, ако е некој расположен да ми помогне, бујрум пишетеVery Happy
    avatar
    Burhan


    Број на мислења : 1
    Registration date : 2010-11-15

    Текстови за Астропедија Empty Zdravo

    Пишување  Burhan Пон Ное 15, 2010 6:48 pm

    Imam statii na Makedonski za site socvezdija imam i mnogu povece dodeka da gi sredam pa ce gi postiram ocekuvajte hehe
    Geograf
    Geograf


    Број на мислења : 98
    Age : 34
    Местолокација : Делта квадрант
    Registration date : 2009-02-12

    Текстови за Астропедија Empty Re: Текстови за Астропедија

    Пишување  Geograf Вто Ное 16, 2010 5:28 am

    Бурхан, добредојде на Официјалниот форум на КАД Кокино, се надевам дека ќе те заинтересираат темите кои се постирани, а додека има некоја која не е постирана од нас слободно отвори за да дискутираме. Инаку се што имаш слободно постирај и сподели, а доколку има нејаснотии околу форумот слободно прашај.
    Уште нешто, би те замолил да пишуваш со кирилична поддршка според правилата на Форумот и уживај во престојот.
    Поздрав! Very Happy
    Feanor
    Feanor


    Број на мислења : 219
    Age : 36
    Местолокација : У дадену Епсилон околину
    Registration date : 2009-02-05

    Текстови за Астропедија Empty Re: Текстови за Астропедија

    Пишување  Feanor Вто Ное 23, 2010 1:57 pm

    Бурхан, добредојде и од мене!

    Доколку имаш статии за астропедија, слободно прати ни ги, се надевам го знаеш мејлот. Астропедијата треба да се полни уте многу Smile

    Sponsored content


    Текстови за Астропедија Empty Re: Текстови за Астропедија

    Пишување  Sponsored content


      Сега е точно Саб Мај 11, 2024 3:31 pm