Кумановски астрономски клуб Кокино

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+7
Aleksandar
bokit
Branko
Martin
Smajli
Feanor
Nikola_S
11 posters

    Преставете се!

    avatar
    Nikola_S


    Број на мислења : 184
    Age : 34
    Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
    Registration date : 2009-02-05

    Преставете се! Empty Преставете се!

    Пишување  Nikola_S Саб Фед 07, 2009 10:53 pm

    Гледам дека форумот пополека почнува да привлекува се повеќе љуѓе расположени за дискусија на разни теми, а највеќе на оние астрономските. Па оваа тема би било добро место да ни се престават новите членови, со цел подобро да се запознаеме и да направиме едно поубаво место за дискусија. Па повелете, преставете ни се на начин на кој мислите дека е најдобар. И да напоменам дозволени се и посетители од други светови и други расиVery Happy Very Happy Very Happy Very Happy
    avatar
    Nikola_S


    Број на мислења : 184
    Age : 34
    Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
    Registration date : 2009-02-05

    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  Nikola_S Саб Фед 07, 2009 10:57 pm

    Еве ја прв ке се преставам за да го пробијам ледот, иако сум најстариот член Smile Па вака се викам Никола, имам 19 години и студирам правен факултет Јустиниан Први во Скопје(не за долго) Laughing На форумот сум по иницијатива на двајца пријатели, и многу ми е мило да сум дел од едно вакво случување. Исто така јас сум човекот кој се крие зад Адимнот, затоа не се играјте lol! се зезам позз flower
    Feanor
    Feanor


    Број на мислења : 219
    Age : 36
    Местолокација : У дадену Епсилон околину
    Registration date : 2009-02-05

    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  Feanor Саб Фед 07, 2009 11:58 pm

    Ја сам Марко Маневски, "студент" на Факултет за Електротехника и Информатички Технологии (ФЕИТ), отсек Компјутерско Системско Инженерство и Автоматика (КСИА).

    Горд сам да кажу дека сам оснивач на овј клуб, и администратор на веб страну....

    Инаше сам пратен од планету _________, за да га формирам овј клуб, и после да га испуну план 543..... и веќ превише ви кажа......
    avatar
    Nikola_S


    Број на мислења : 184
    Age : 34
    Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
    Registration date : 2009-02-05

    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  Nikola_S Нед Фед 08, 2009 3:13 am

    Feanor напиша:Ја сам Марко Маневски, "студент" на Факултет за Електротехника и Информатички Технологии (ФЕИТ), отсек Компјутерско Системско Инженерство и Автоматика (КСИА).

    Горд сам да кажу дека сам оснивач на овј клуб, и администратор на веб страну....

    Инаше сам пратен од планету _________, за да га формирам овј клуб, и после да га испуну план 543..... и веќ превише ви кажа......

    Ја па цело време сумњаше дека си од планету //////////, али ипак човек греши Very Happy Епа добродошја Марко надам се дека ке успееш у твој циљ cheers
    Smajli
    Smajli


    Број на мислења : 63
    Age : 34
    Местолокација : дома :)
    Registration date : 2009-02-07

    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  Smajli Нед Фед 08, 2009 4:28 am

    Здраво. Јас сум Симона, имам 18 години. Учам во Корчагин и сум 4та година. Дознав за форумов од еден мејл на скопското астрономско друштво. Smile
    avatar
    Nikola_S


    Број на мислења : 184
    Age : 34
    Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
    Registration date : 2009-02-05

    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  Nikola_S Нед Фед 08, 2009 4:46 am

    Smajli напиша:Здраво. Јас сум Симона, имам 18 години. Учам во Корчагин и сум 4та година. Дознав за форумов од еден мејл на скопското астрономско друштво. Smile

    Добредојде Симона, ти си првото девојче на форумот, Браво Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Ке можеш да се бориш за феминизам у астрономски рамки lol!
    Martin
    Martin


    Број на мислења : 301
    Age : 36
    Местолокација : Catwalk Galaxy
    Registration date : 2009-02-05

    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  Martin Нед Фед 08, 2009 2:22 pm

    Порака до сите: Live long and Prosper
    Иначе се викам Мартин, еден од старешините на Астрономскиот Клуб, студент на Факултет за Електротехника и Информациски Технологии (Бивши ЕТФ). Страствен Астроном Аматер. Сега за сега е доста cheers
    Branko
    Branko


    Број на мислења : 41
    Age : 43
    Местолокација : Twisted City
    Registration date : 2009-02-09

    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  Branko Пон Фед 09, 2009 12:01 pm

    Најпрвин да честитам на создавањето на веб-сајтот и форумот и да ви посакам голем број на посети и постови. Јас сум Бранко од Twisted City, (во моментот пасивен) член на Скопското астрономско друштво. Никола може да ме памети од астро кампот Вртешка, па се надевам дека нема многу да ме цензурира Smile . Во старт имам забелешка за поставувањето на Астрологијата во На работ на астрониомијата, мислам дека не би требало да биде ни под тема Разно. Другите теми се ок иако сеуште нема постови кај повеќето.
    Martin
    Martin


    Број на мислења : 301
    Age : 36
    Местолокација : Catwalk Galaxy
    Registration date : 2009-02-05

    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  Martin Пон Фед 09, 2009 2:25 pm

    Branko напиша:Најпрвин да честитам на создавањето на веб-сајтот и форумот и да ви посакам голем број на посети и постови. Јас сум Бранко од Twisted City, (во моментот пасивен) член на Скопското астрономско друштво. Никола може да ме памети од астро кампот Вртешка, па се надевам дека нема многу да ме цензурира Smile . Во старт имам забелешка за поставувањето на Астрологијата во На работ на астрониомијата, мислам дека не би требало да биде ни под тема Разно. Другите теми се ок иако сеуште нема постови кај повеќето.

    Добредојде Бранко, благодариме за исправката ќе биде поправено. А за темите без постови, еве ја имаш таа чест да почнеш некоја Cool Поздрав! bounce
    avatar
    Nikola_S


    Број на мислења : 184
    Age : 34
    Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
    Registration date : 2009-02-05

    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  Nikola_S Вто Фед 10, 2009 12:50 am

    Branko напиша:Најпрвин да честитам на создавањето на веб-сајтот и форумот и да ви посакам голем број на посети и постови. Јас сум Бранко од Twisted City, (во моментот пасивен) член на Скопското астрономско друштво. Никола може да ме памети од астро кампот Вртешка, па се надевам дека нема многу да ме цензурира Smile . Во старт имам забелешка за поставувањето на Астрологијата во На работ на астрониомијата, мислам дека не би требало да биде ни под тема Разно. Другите теми се ок иако сеуште нема постови кај повеќето.

    Здраво Бранко, те паметам Smile Иначе мислам дека најдобро ке биде да сачекаме да се поднаполни форумот па по пат на гласање да видиме дали и е место на темата во Теми на Работ на Астрономијата, или пак нема место за такви теми на еден астрономски форум. Сепак форумов е аматерски Very Happy
    bokit
    bokit


    Број на мислења : 10
    Местолокација : out of space
    Registration date : 2009-02-06

    Преставете се! Empty Претставете се

    Пишување  bokit Вто Фед 10, 2009 4:12 am

    Здраво здраво, поздрав до сите астрономци, астрономки, сонувачи и веќе полетани во вселената, јас сум Бојан, јас сум приземјен и отворен за многу моабети во врска со било што од областа на астрономијата и се надевам дека се ќе биде весело,
    ...а да и сум на ФЕИТ насока КСИА позз
    Feanor
    Feanor


    Број на мислења : 219
    Age : 36
    Местолокација : У дадену Епсилон околину
    Registration date : 2009-02-05

    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  Feanor Вто Фед 10, 2009 3:46 pm

    Добредојде Бојане, и биди сеигурен дека ќе биде весело! Smile
    Martin
    Martin


    Број на мислења : 301
    Age : 36
    Местолокација : Catwalk Galaxy
    Registration date : 2009-02-05

    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  Martin Вто Фед 10, 2009 3:56 pm

    Здраво Боки bounce
    avatar
    Nikola_S


    Број на мислења : 184
    Age : 34
    Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
    Registration date : 2009-02-05

    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  Nikola_S Вто Фед 10, 2009 7:40 pm

    Бранко, Боки добредојдовте, што ке се напиете lol! Very Happy
    Martin
    Martin


    Број на мислења : 301
    Age : 36
    Местолокација : Catwalk Galaxy
    Registration date : 2009-02-05

    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  Martin Саб Фед 14, 2009 4:10 pm

    Иначе најде софтвер за радио телескоп што га користив у SETI, и се вика Бамби bounce
    Aleksandar
    Aleksandar


    Број на мислења : 36
    Age : 30
    Местолокација : Зависи кд куде:D
    Registration date : 2009-03-01

    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  Aleksandar Нед Мар 01, 2009 4:59 pm

    Ja sum aleksandar 15 godini 1 godina u gimnazija doznav preku astronomija.com.mk pozzy i da otvaramo sto pointeresni teme
    Martin
    Martin


    Број на мислења : 301
    Age : 36
    Местолокација : Catwalk Galaxy
    Registration date : 2009-02-05

    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  Martin Нед Мар 01, 2009 10:10 pm

    Aleksandar напиша:Ja sum aleksandar 15 godini 1 godina u gimnazija doznav preku astronomija.com.mk pozzy i da otvaramo sto pointeresni teme

    Здраво Александар. Добредојде на Форумот. И верувај има мноооогу интересни теми, повели искоментирај да го чуеме твоето мислење What a Face
    avatar
    Nikola_S


    Број на мислења : 184
    Age : 34
    Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
    Registration date : 2009-02-05

    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  Nikola_S Пон Мар 02, 2009 12:27 am

    Aleksandar напиша:Ja sum aleksandar 15 godini 1 godina u gimnazija doznav preku astronomija.com.mk pozzy i da otvaramo sto pointeresni teme

    Добродошја Александар, и сам можеш да помогнеш у отварање на интересни теме и да бидеш дел од интересни дискусие. Препоручија би ти ако можеш да пишуеш сас МК подршку, и надам се дека ке запознаеш много имтересни људи, и ке доживиш много незаборавни искуства на овј форум, а и општо сас наш клуб. Уживај у престој
    Feanor
    Feanor


    Број на мислења : 219
    Age : 36
    Местолокација : У дадену Епсилон околину
    Registration date : 2009-02-05

    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  Feanor Пон Мар 02, 2009 12:35 am

    Nikola_S напиша:
    Aleksandar напиша:Ja sum aleksandar 15 godini 1 godina u gimnazija doznav preku astronomija.com.mk pozzy i da otvaramo sto pointeresni teme

    Добродошја Александар, и сам можеш да помогнеш у отварање на интересни теме и да бидеш дел од интересни дискусие. Препоручија би ти ако можеш да пишуеш сас МК подршку, и надам се дека ке запознаеш много имтересни људи, и ке доживиш много незаборавни искуства на овј форум, а и општо сас наш клуб. Уживај у престој
    Запознавање сас нас уопште ти е интересна и незаборавна авантура у живот..... како што успевамо да докажемо свак могуќи дн.... много људи би сакале по два пут да не запознаев...
    avatar
    Nikola_S


    Број на мислења : 184
    Age : 34
    Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
    Registration date : 2009-02-05

    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  Nikola_S Пон Мар 02, 2009 9:28 pm

    Feanor напиша:
    Nikola_S напиша:
    Aleksandar напиша:Ja sum aleksandar 15 godini 1 godina u gimnazija doznav preku astronomija.com.mk pozzy i da otvaramo sto pointeresni teme

    Добродошја Александар, и сам можеш да помогнеш у отварање на интересни теме и да бидеш дел од интересни дискусие. Препоручија би ти ако можеш да пишуеш сас МК подршку, и надам се дека ке запознаеш много имтересни људи, и ке доживиш много незаборавни искуства на овј форум, а и општо сас наш клуб. Уживај у престој
    Запознавање сас нас уопште ти е интересна и незаборавна авантура у живот..... како што успевамо да докажемо свак могуќи дн.... много људи би сакале по два пут да не запознаев...

    Да, а посебно жене Laughing Laughing
    Martin
    Martin


    Број на мислења : 301
    Age : 36
    Местолокација : Catwalk Galaxy
    Registration date : 2009-02-05

    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  Martin Пон Мар 02, 2009 10:54 pm

    Не почињај Никола...
    Aleksandar
    Aleksandar


    Број на мислења : 36
    Age : 30
    Местолокација : Зависи кд куде:D
    Registration date : 2009-03-01

    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  Aleksandar Пет Мар 06, 2009 3:19 pm

    хахахахаVery Happy дада забрави да ставу мак. подршку фала на гостопримљивост и веќ почна да се укључују у теме и дискутирамо преко П.М. на ваш е-маил мож ке ме препознаете кој самVery Happy поздрав

    хаха има много рибе у океанVery Happy
    mnikolik
    mnikolik


    Број на мислења : 27
    Age : 37
    Registration date : 2009-02-28

    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  mnikolik Чет Мар 12, 2009 5:13 pm

    ..aа ја како упадна овдека....

    епа знаете у Куманово много брзо се ширив муабети, чак до брзину на светлину, такој да... ете ме и мене туј Smile

    иначе ја сам Марија Николиќ, студент по астрономију на Институт по Физику на ПМФ , 4ту годину
    avatar
    kire


    Број на мислења : 2
    Registration date : 2009-07-18

    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  kire Вто Jул 21, 2009 9:23 pm

    Zdravo na site
    jas sum Kire imam 16 godini i ke bidam 3-ta godina gimanazija od Negotino
    Martin
    Martin


    Број на мислења : 301
    Age : 36
    Местолокација : Catwalk Galaxy
    Registration date : 2009-02-05

    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  Martin Сре Jул 22, 2009 8:55 pm

    kire напиша:Zdravo na site
    jas sum Kire imam 16 godini i ke bidam 3-ta godina gimanazija od Negotino
    Добредојде на Форумот, Кире! Cool

    Sponsored content


    Преставете се! Empty Re: Преставете се!

    Пишување  Sponsored content


      Сега е точно Нед Мај 12, 2024 11:09 am