Кумановски астрономски клуб Кокино

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

    Среќна регистрација сас мало закаснење и неколко практични прашања

    Poll

    Кој датум треба да га земемо за официјалан роѓендан на клуб?

    [ 3 ]
    Среќна регистрација сас мало закаснење и неколко практични прашања Bar_left75%Среќна регистрација сас мало закаснење и неколко практични прашања Bar_right [75%] 
    [ 1 ]
    Среќна регистрација сас мало закаснење и неколко практични прашања Bar_left25%Среќна регистрација сас мало закаснење и неколко практични прашања Bar_right [25%] 

    Општо гласови: 4
    avatar
    Nikola_S


    Број на мислења : 184
    Age : 34
    Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
    Registration date : 2009-02-05

    Среќна регистрација сас мало закаснење и неколко практични прашања Empty Среќна регистрација сас мало закаснење и неколко практични прашања

    Пишување  Nikola_S Пет Мар 12, 2010 12:49 am

    Људи листајке га форум виде дека смо имале и тему за честитке, па викам може и туја да си се пофалимо и потапшамо по раме за добро завршену регистрацију. У ист момент ми текна дека и туја се јавља едн проблем, т.е. кој датум ке га славимо како роѓендан. Не дека е тој нешто много битно, али еве досадно ми е, и бегам од књигу. Значи молу ви се гласајте погоре, и ако имате аргументи пишете си мислење, па да видимо што ке испадне.
    Geograf
    Geograf


    Број на мислења : 98
    Age : 34
    Местолокација : Делта квадрант
    Registration date : 2009-02-12

    Среќна регистрација сас мало закаснење и неколко практични прашања Empty Re: Среќна регистрација сас мало закаснење и неколко практични прашања

    Пишување  Geograf Пет Мар 12, 2010 1:30 am

    Ја мислу дека би требало да се слави прв датум у јануари или февруари, пошто тг е и почнаја да функционира клуб, за да сг прерасне у друштво. Али добро би било да се одбележуев и два датума, пошто и датум на регистрацију е важан. Тој е мое мислење.
    Е и да не забраву среќна регистрација и пуно успеси. Smile
    Martin
    Martin


    Број на мислења : 301
    Age : 36
    Местолокација : Catwalk Galaxy
    Registration date : 2009-02-05

    Среќна регистрација сас мало закаснење и неколко практични прашања Empty Re: Среќна регистрација сас мало закаснење и неколко практични прашања

    Пишување  Martin Пет Мар 12, 2010 3:45 am

    И ја мислу дека овој е едн корак погоре на скалу до успех на нешто што е почнато пред годину и пол! Такој да за мене почетак е пред годину и пол cheers И пуно успеси да ни се редив, много набљудувања, много членови и тд и тд. What a Face
    Feanor
    Feanor


    Број на мислења : 219
    Age : 36
    Местолокација : У дадену Епсилон околину
    Registration date : 2009-02-05

    Среќна регистрација сас мало закаснење и неколко практични прашања Empty Re: Среќна регистрација сас мало закаснење и неколко практични прашања

    Пишување  Feanor Пет Мар 12, 2010 4:03 pm

    И ја мислу дека треба да се слави првиот датум, пошто нели најбитан е идејан почетак Smile) Овој на 10 март беше еволуција, т.е. пораснамо Smile
    Geograf
    Geograf


    Број на мислења : 98
    Age : 34
    Местолокација : Делта квадрант
    Registration date : 2009-02-12

    Среќна регистрација сас мало закаснење и неколко практични прашања Empty Re: Среќна регистрација сас мало закаснење и неколко практични прашања

    Пишување  Geograf Пет Мар 12, 2010 11:40 pm

    Значи потачно прв датум му доваѓа на 27 јануари, а и 10 не би требало да га запоставуемо и два да ги одбележуемо понатамо не е лошо. Smile
    Martin
    Martin


    Број на мислења : 301
    Age : 36
    Местолокација : Catwalk Galaxy
    Registration date : 2009-02-05

    Среќна регистрација сас мало закаснење и неколко практични прашања Empty Re: Среќна регистрација сас мало закаснење и неколко практични прашања

    Пишување  Martin Саб Мар 13, 2010 5:55 pm

    B Geograf напиша:Значи потачно прв датум му доваѓа на 27 јануари, а и 10 не би требало да га запоставуемо и два да ги одбележуемо понатамо не е лошо. Smile
    На 27 јануари ќе славимо, а на 10 март ќе правимо набљудување Smile
    Geograf
    Geograf


    Број на мислења : 98
    Age : 34
    Местолокација : Делта квадрант
    Registration date : 2009-02-12

    Среќна регистрација сас мало закаснење и неколко практични прашања Empty Re: Среќна регистрација сас мало закаснење и неколко практични прашања

    Пишување  Geograf Саб Мар 13, 2010 10:25 pm

    Martin напиша:
    B Geograf напиша:Значи потачно прв датум му доваѓа на 27 јануари, а и 10 не би требало да га запоставуемо и два да ги одбележуемо понатамо не е лошо. Smile
    На 27 јануари ќе славимо, а на 10 март ќе правимо набљудување Smile

    Oдлична комбинација, може такој да направимо. Smile
    avatar
    Nikola_S


    Број на мислења : 184
    Age : 34
    Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
    Registration date : 2009-02-05

    Среќна регистрација сас мало закаснење и неколко практични прашања Empty Re: Среќна регистрација сас мало закаснење и неколко практични прашања

    Пишување  Nikola_S Нед Мар 14, 2010 3:13 pm

    А може и на 27ми роѓендан, а на 10ти слава астрономска Св.Коки Very Happy

    Sponsored content


    Среќна регистрација сас мало закаснење и неколко практични прашања Empty Re: Среќна регистрација сас мало закаснење и неколко практични прашања

    Пишување  Sponsored content


      Сега е точно Нед Мај 12, 2024 12:29 am