Хабл го откри најмалиот објект во Кујепровиот Појас

  Share
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Хабл го откри најмалиот објект во Кујепровиот Појас

  Пишување  Martin on Чет Јан 21, 2010 3:06 pm

  Хабл го откри најмалиот објект во Кујперовиот Појас, некогаш виден во видлива светлина. Овој појас претставува огромен прстен од заледени остатоци кои го окружуваат работ на Сончевиот Систем, одма после нептун... Повеќе за Статијата на следниот линк!


  _________________
  They look so small from up here Very Happy

   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 10:23 am