Последната деценија најтопла

  Share
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Последната деценија најтопла

  Пишување  Martin on Вто Јан 26, 2010 12:13 am

  Новите анализи на површинската температура на глобално ниво покажуваат дека минатата година е втора најтопла од 1880. па наваму. На јужната полутопка пак, 2009. беше најтопла година за која има податоци.Повеќе за Статијата тука!


  _________________
  They look so small from up here Very Happy

   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 10:22 am