Фотовест: Слика од Тетис

  Share
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  Фотовест: Слика од Тетис

  Пишување  Martin on Чет Јан 28, 2010 5:25 pm

  Една од Сатурновите месечини Тетис, сликана од роботското летало Касини, кое орбитира околу Сатурн. Повеќе за Фото Сторијата на следниот линк!


  _________________
  They look so small from up here Very Happy

   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 10:21 am