ГОЦЕ е спремен за лансирање

  Share
  Martin
  Martin

  Број на мислења : 301
  Age : 31
  Местолокација : Catwalk Galaxy
  Registration date : 2009-02-05

  ГОЦЕ е спремен за лансирање

  Пишување  Martin on Пон Мар 16, 2009 7:00 pm

  Руската Државна Комисија даде зелено светло за лансирање на ГОЦЕ денеска во 15:21 CET од Космодромот Plesetsk Cosmodrome во Северна Русија.

  ГОЦЕ ќе ги мапира Земјиното гравитационо поле со неверојатна прецизност, ќе обезбеди увид во океанските циркулации, смените во морињата, климатските промени, вулканите и земјотресите.
  „Сателитот е спремен, тимопт е со позитивен дух и ЕСА е спремна за лансирање“, изјави Проект Менаџерот Danilo Muzi од Космодромот во Русија...
  Повеќе за ова на нашиот сајт тука!!!


  _________________
  They look so small from up here Very Happy
  Nikola_S
  Nikola_S

  Број на мислења : 184
  Age : 29
  Местолокација : Измеѓу Хипокампус и Неокотрекс
  Registration date : 2009-02-05

  Re: ГОЦЕ е спремен за лансирање

  Пишување  Nikola_S on Вто Апр 14, 2009 12:40 am

  Македонското име нема да загине!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


  _________________

   Сега е точно Сре Јан 23, 2019 10:58 am